19 yaşında Türkiye’nin en genç milletvekili aday adaylarından biri Fatma Nur Ertuğrul.

Güncel Son Dakika

Türkiye’nin en genç aday adayları listesinde yer alan 19 yaşındaki Fatma Nur ERTUĞRUL, memleketi Kayseri’nin en genç kadın milletvekili olmak için adaylık çalışmalarını sürdürüyor.

Fatma Nur Ertuğrul kimdir: 2003 yılında Kayseri Kocasinan ilçesinde doğmuş olup, aslen Tomarza ilçesi Çulha Köyü nufusuna kayıtlıdır. İlk öğrenimin Talas Sahra Galip Özsan İlköğretim okulunda tamamlamış olup, lise öğrenimini Kadir Has Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. Üniversite eğitimine ise Hacettepe Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde ingilizce olarak devam etmektedir.
İlköğretim yıllarından bu yana çeşitli etkinliklere katılmış olup, 2016 yılında MEB Öğrenci Meclisinde 14.dönem başkanvekilliliği ,2017 yılında TÜGVA eğitim koordinatörlüğü başkanlığı,YETA Fikir Sanat akademisinde başkanlık yapmıştır. KAYMEK Tiyatro ekibinde de yer alan Fatma Nur Ertuğrul, aynı zamanda tiyatro oyunculuğu, senaryo yazarlığı ve eğitmenliği yapmaktadır.
Siyasete Ankara’da atılan Fatma Nur Ertuğrul, Türkiye Değişim Partisi Ankara İl Başkan Yardımcısı olarak görev yapmış ve istifa ederek İYİ Partiye katılmıştır. Halen Hacettepe Üni. YDYO okul temsilciliği, Başkent Kent Konseyi üyeliği, AHBAP Derneği üyeliği, Stratejik Düşünce Enstütüsü Diplomatlık Okulu üyeliği, Dış Politika Enstitüsü Üyeliği, Genç İzlenim Platformu yönetim kurulu başkanlığı yapmakta olan Ertuğrul’un, İntibah Dergisinde de yazıları yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir