Ağabeyi 2 oğlunu öldürdü, babanın mahkemedeki sözleri hayrete düşürdü: Şikayetçi değilim

Güncel Son Dakika

Bursa’da Ferman ile Şahin Gündüzeli kardeşleri tabancayla vurarak öldüren amca Mehmet Gündüzeli, davanın ilk duruşmasında kendini savundu. Gündüzeli, “Yeğenim Şahin madde bağımlısıydı. Benden sürekli para isteyip, tehdit ediyordu” dedi. Öldürülen kardeşlerin babası Mesut Gündüzeli de “Oğlum Şahin bağımlıydı, kafası iyi olunca amcasına sarıyordu. Sıkıntılı bir çocuktu. Ağabeyimden şikayetçi değilim” ifadelerini kullandı.

Geçen yıl haziran ayında Nilüfer ilçesi Alaaddinbey Mahallesi’nde Mehmet Gündüzeli ile para meselesi yüzünden husumetli olduğu yeğenleri Ferman ve Şahin Gündüzeli arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Mehmet Gündüzeli, tabancayla yeğenlerini vurup kaçtı. Hastaneye kaldırılan Gündüzeli kardeşler, kurtarılamadı.

“TEHDİT ETTİ”

Kısa sürede yakalanan Mehmet Gündüzeli, “Yeğenim Şahin Gündüzeli, beni sürekli tehdit edip para istiyordu. Aramızda husumet bulunuyordu. Geçen hafta hakkında suç duyurusunda bulundum. Olay akşamı yanıma geldi. Yine tehdit edince aramızda çıkan kavga cinayetle sonuçlandı. Üzgünüm” dedi.

Ağabeyi 2 oğlunu öldürdü, biri için 'Bağımlıydı, sıkıntılı bir çocuktu' dedi

“MADDE BAĞIMLISIYDI”

Hakkında ‘kasten öldürme’ suçundan 2 kez müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan Mehmet Gündüzeli’nin yargılanmasında başlandı. Bursa 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Gündüzeli, Şahin ve Ferman Gündüzeli kardeşlerin anne ve babası ile sanık avukatı katıldı. Emniyette verdiğini ifadesini tekrar Mehmet Gündüzeli, “Yeğenim Şahin madde bağımlısıydı. Benden sürekli para isteyip, tehdit ediyordu” dedi. Yeğeni Şahin’in evine de saldırdığını ve şikayetçi olduğunu belirten Gündüzeli, olaylardan uzaklaşmak için ailesiyle çiftliğine gittiğini söyledi.

Ağabeyi 2 oğlunu öldürdü, biri için 'Bağımlıydı, sıkıntılı bir çocuktu' dedi

“SİLAHI ALACAĞINI DÜŞÜNEREK TEKRAR ATEŞ ETTİM”

Kendisine telefon eden yeğenlerinin barışmak ve elini öpmek istediklerini belirtmesi üzerine buluşmak için konuştuklarını söyleyen Mehmet Gündüzeli, “Alaattinbey’deki bağ evinde buluşalım’ dediler. Eşimi eve bıraktım, kardeşimi aradım. ‘Benimle gel, güvenemiyorum, korkuyorum’ dedim. Kardeşim, eşi ve oğlumla bağ evine gittik. Bir süre sonra yeğenlerim de geldi. Şahin bana küfretti. ‘Benden ne istiyorsun?’ dedim. Ferman saygılıydı, onu uyarıyordu. Bir süre sonra Ferman’a, ‘Arabadan soda getir’ deyince tedirgin oldum. Geldikleri araca giden Ferman, elindeki poşetten silah çekip ateş etti. Şahin ‘Öldür’ diyordu. Ferman’a bir el ateş ettim. Sonrasında onun elindeki silahı almaya çalışan Şahin’e de ateş ettim. Kaçmaya başlayan Şahin’in arkasından gittim. Araca gelip torpidoyu açınca silah alacağı düşüncesiyle tekrar ateş ettim” diye konuştu.

Ağabeyi 2 oğlunu öldürdü, biri için 'Bağımlıydı, sıkıntılı bir çocuktu' dedi

“İLİŞKİLERİ BABA-OĞULDAN ÖTEYDİ”

Sanığın kardeşi Mesut Gündüzeli ise oğlu Şahin’in 16 yaşından beri madde bağımlısı olduğunu belirterek, “Madde bağımlılığı nedeniyle ağabeyimle onu hastaneye yatırdık. Kafası iyi olunca amcasına sarıyordu. Amcasıyla ne derdi vardı, bilmiyorum. Ağabeyimin, yeğenleriyle ilişkisi baba oğuldan öteydi. Sıkıntılı bir çocuktu. Sanıktan şikayetçi değilim” dedi.

Ağabeyi 2 oğlunu öldürdü, biri için 'Bağımlıydı, sıkıntılı bir çocuktu' dedi

“AMCAM” YAZILI DÖVME YAPTIRMIŞ

Mehmet Gündüzeli’nin avukatı da müvekkilinin yeğenleriyle samimi bir ilişkisi olduğunu, Şahin’in kolunda ve göğsünde ‘Amcam’ ve ‘Değerli amcam’ yazan dövmelerin bulunduğunu belirtti. Şahin Gündüzeli’nin müvekkilinden sürekli para istediğini, bu isteklerinin karşılandığını ancak son olarak müvekkiline ait olan oturdukları evin tapusunu istediği, amcasının bunu reddetmesi üzerine maktullerin amcalarını vurmayı planladıklarını kaydeden avukat, müvekkilinin tahliyesini isteyerek, olay yerinde keşif yapılması talep etti.

Keşif yapılması talebini kabul eden mahkeme heyeti, Mehmet Gündüzeli’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir