Arap turist, çocuğu için seccade seren Trabzonlu esnafın alnından öptü

Güncel Son Dakika

Trabzon’da bir cep telefonu dükkanına gelen Arap turistin uyuyan çocuğu için iş yeri sahibi seccade sererek çocuğun bir süre uyumasını sağladı. Arap turist bu hareket karşısında esnafın alnından öperken, yaşananlar iş yerinin güvenlik kamerasına da yansıdı.

Arap turistlerin büyük ilgi gösterdiği Trabzon’da, bir esnaf, iş yerine gelen Arap turistin uykusu gelen oğlu için yere seccade serdi. Çocuğun bir süre uyumasını sağlayan esnaf hareketi ile Arap turisti duygulandırdı. O anlar ise saniye saniye kameraya yansıdı.

ÇOCUK İÇİN YERE SECCADE SERİLDİ

Trabzon’da cep telefonunu tamir ettirmek için bir cep telefonu dükkanına gelen Arap Turist, telefonunun tamirinin 1 saat sürecek olması nedeniyle iş yerinde beklemek istedi. O sırada kucağındaki uyumak üzere olan oğlu nedeniyle yorulunca imdadına iş yeri sahibi yetişti. Arap turistin uykusu gelen çocuğu için iş yerinin ortasına seccade serildi, çocuk telefon yapılıncaya kadar oracıkta uyudu. İş yeri sahibi Yavuz Akyüz bu hareketiyle Arap turist tarafından alnından öpülerek tebrik edilirken, o anlar iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Trabzon'da Arap turistin çocuğu için seccade seren esnaf duygulandırdı

“ALNIMDAN ÖPMESİ BENİ ŞAŞIRTTI”

Yaptığı hareket karşısında müşterisinin kendisini alnından öptüğünü ve bu duruma çok şaşırdığını belirten Akyüz, “Müşteri telefonunun arka kamera camını kırmıştı, bununla ilgili bizden yardım talep etti. Biz de kendisine işin 1 saat sürebileceğini ilettik. Kucağındaki çocuğu bırakacak yeri olmadığı için dükkanımızda beklemek istedi. Bu süre zarfında biz de kendisine oturması için sandalye verdik ama süre uzun olunca çocuğu elinde tutması da zorlaştı. Daha sonra bizden çocuğu nereye koyabileceği konusunda yardım istedi. Biz de kendisine seccadeyi göstererek ‘Bunun üzerine yatsa olur mu?’ dedik, kendisi de ‘Çok iyi olur’ dedi. Biz de dükkanın bir köşesine seccadeyi serdik ve çocuğunu uyuttu. Bu süre zarfında dükkana giden, gelenler oldu. Sonrasında telefonunu yaptık ve kendisine teslim ettik, Bu onu çok memnun etti. Normalde sarılıp yüzümden öpmesini beklerken alnımdan öpmesi beni de şaşırttı” dedi.

Trabzon'da Arap turistin çocuğu için seccade seren esnaf duygulandırdı

“BÜTÜN ESNAF BÖYLE DAVRANIR

İş yerine gelen ve durumu görenlerden de çok olumlu tepkiler aldığını belirten Akyüz “Gerek çevre esnaf gerek yakın çevremiz bizi kutladılar. Körfez ülkelerinden geldiğini düşünüyorum çocuk tahminim 6 yaşındaydı. Yaptığımız bu hareketi, Trabzon’daki bütün esnafların yapabileceğine kesin inanıyorum, hepsi de aynı şeyi yapardı. Daha farklı daha güzel şekilde hizmet eden insanlar da vardır. Hiç yaşamadığımız bir durum olduğu için böyle bir şey oldu. Trabzon’daki bütün esnaf aynı hassasiyeti kesinlikle gösterir bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

Trabzon'da Arap turistin çocuğu için seccade seren esnaf duygulandırdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir