Baş ağrısı şikayeti ile hastaneye giden adamın alın derisinde 15 cm’lik solucan çıktı

Dünya Güncel Son Dakika

Rusya’da baş ağrısı şikayeti ile giden adamın alnında oluşan şişkinliğin sebebi, deri altındaki 15 cm uzunluğundaki bir solucan olduğu ortaya çıktı.

Rusya, Novorossiysk şehrinde bir adamın alnında şişlik oluştu. Adam şişliğin sivrisinek ısırığı enfeksiyonuna bağlı olduğunu düşünerek hastaneye gitti.

İNCE BEYAZ SOLUCAN ÇIKARILDI

Adamın alnındaki şişliği kesmek için aletler kullanıldı ve ardından ince, beyaz solucan çıkarıldı. Bu solucanların, genellikle ishale ve ateşe neden olan, insanlar ve diğer hayvanların vücutlarında yaşayan parazit canlıların olduğu belirtildi.

CİLT ENFEKSİYONLARIYLA KARIŞTIRILABİLİR

Ayrıca, City Hospital No.1’deki personel, daha da tuhaf bir durumda, solucanı sergilemeye karar verdi. Bu durum, solucanın adamın alnındaki derinin altındaki dokuya yerleştiğini, ancak paraziti bulmanın zor olabileceğini gösteriyor. Solucan, vücutta yeterince uzun bir süre kalmadığı için, genellikle cilt enfeksiyonları ile karıştırılabilir.

EN KESİN SONUÇ ULTRASON MUAYENESİYLE OLUR

Hastane personeli, “En bilgilendirici bilgi ultrason muayenesi ile elde edilir,” dedi. Doktorlar, “dirofilariyazisin” insanlarda nadir görülen bir hastalık olduğunu belirtti. Parazit solucanın bulunduğu hastanın, tedavisi tamamlandıktan sonra daha iyi hissettiği ancak tedavisine devam edildiği bildirildi.

Baş ağrısı şikayeti ile hastaneye giden adamın alın derisinde 15 cmlik solucan çıkarıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir