İspanya Başbakanı: Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecinde destek sözü verdim

Güncel Son Dakika

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, NATO zirvesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı. Sanchez toplantı sırasında Erdoğan’a Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üyelik sürecinde destek sözü verdiğini aktardı.

NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, basın toplantısında yaptığı konuşmada, Erdoğan ile yaptığı görüşmeye de değindi. AB dönem başkanlığını yıl sonuna kadar yürütecek olan Sanchez, bu dönemde, AB’ye üyelik sürecinde Türkiye‘yi ilgilendiren konuları gündeme getirmeye çalışacaklarına dair Cumhurbaşkanı Erdoğan’a söz verdiğini söyledi.

İspanya Başbakanı Sanchez: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinde destek sözü verdim

“NASIL ADIMLAR ATABİLECEĞİMİZİ TAM OLARAK GÖRMELİYİZ”

” Türkiye‘nin kendisini AB’ye daha uzak değil daha yakın hissetmesini sağlamak için bu aylarda (AB dönem başkanlığı) nasıl adımlar atabileceğimizi tam olarak görmeliyiz” diyen Sanchez, Türkiye‘nin öncelikli olarak talep ettiği vize serbestliği ve Gümrük Birliği anlaşmasının düzenlenmesi konularına İspanya olarak her zaman pozitif yaklaştıklarını ifade etti.

İspanya Başbakanı Sanchez: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Türkiye'nin AB'ye üyelik sürecinde destek sözü verdim

“GÜNDEME GETİRİLMESİ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

Sanchez, İspanya’nın AB içinde tek başına karar veremeyeceğini ancak AB dönem başkanlığının verdiği yetkiler dahilinde Türkiye‘yi ilgilendiren bu iki konunun gündeme getirilmesi için ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti. Sanchez ayrıca, hükümetler arası ikili zirveler yapan Türkiye ve İspanya’nın arasında stratejik ve kapsamlı ortaklık olduğunu vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir