Sanat dünyasının usta ismi Metin Milli’ye sessiz sedasız veda

Güncel Son Dakika

Türk Sanat Müziği sanatçısı ve iş adamı Metin Milli, Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. Milli’nin cenazesine aile fertlerinin yanı sıra siyaset dünyasından isimler de katıldı.

Türk sanat müziği tarihine adını altın harflerle yazdıran Metin Milli, 80 yaşında Ankara‘da hayata veda etti. 23 yıl önce müzik dünyasına veda eden sanatçı, “Bu sektöre malzeme olmamak için ekrandan uzak duruyorum” demişti.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Tedavi gördüğü Ankara Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde çoklu organ yetmezliği nedeniyle 80 yaşında hayatını kaybeden Metin Milli, Cebeci Asri Mezarlığı’nda bulunan İsmet Oğultürk Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı.

Sanat dünyası Metin Milli'yi uğurladı

“BÖYLE BİR DEĞERİ KAYBETMENİN ÜZÜNTÜSÜ İÇERİSİNDEYİZ”

Cenazeye katılan Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Bekin, büyük bir değeri kaybetmenin verdiği üzüntüyü derinden hissettiğini belirterek, “Birçok konuda da fikir alışverişinde bulunuyorduk. Bir ara uzun yıllar kitap yayınlamaya hazırlanıyordu. Sürekli telefonla görüşerek istişarelerde bulunurduk. Bir Mardinli olarak Mardin sevdalısı biriydi. Mardin’in mimarı ve topografik yapısı ve şehrin gelişmesiyle ilgili çok büyük emek harcayıp, fikir üreten biriydi. Mardin ile ilgili hazırladığım geniş kapsamlı bir kitabımda kendisine yer vermiştim. Böyle bir değeri kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Mekanı cennet olsun inşallah” dedi.

Sanat dünyası Metin Milli'yi uğurladı

“MEKANI CENNET OLSUN”

Metin Milli ile 50 yıldan fazladır dost olduklarını belirten Ankara Radyosu kanun sanatçısı Ahmet Melik, “Metin Milli çok iyi bir arkadaşımdı. Onun ilk televizyon programını çeken kişi benim. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Sanat dünyası Metin Milli'yi uğurladı

ÇOK SAYIDA SEVENİ KATILDI

Milli’nin cenazesine aile fertlerinin yanı sıra çok sayıda seveni katıldı. Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve oyuncu Müjdat Gezen gibi birçok siyasetçi ve oyuncu da cenazeye çelenk gönderdi.

Sanat dünyası Metin Milli'yi uğurladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir