Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnce’nin adaylıktan çekilmesi üzerinden Kılıçdaroğlu’na yüklendi: Nasıl saf dışı bıraktığı ortaya çıkar

Güncel Son Dakika

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce’nin adaylıktan çekilmesi üzerinden Kemal Kılıçdaroğlu’na yüklendi. Erdoğan, “Bay bay Kemal neyle geldi? Kasetle geldi. Şimdi de cumhurbaşkanı adaylarından birini saf dışı bıraktı. Nasıl bıraktı? O da yarın bilemediniz cumartesi günü ortaya çıkar. Bunların işi gücü fırıldak.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’nın Sincan ilçesinde yaptığı mitinginde Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesini değerlendirdi.

BAY BAY KEMAL, ADAYLARDAN BİRİ SAF DIŞI BIRAKTI”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bay Bay Kemal kasetle geldi. Şimdi de cumhurbaşkanı adaylarından birini saf dışı bıraktı. Nasıl bıraktığı yarın öbür gün ortaya çıkar. Çünkü bunların bütün işi fırıldak. Bugün bir kez daha milletimizle birlikte tarih yazmaya hazırlanıyoruz. Bu tarih insanımıza kurulan sinsi tuzakları bozma tarihidir.” ifadelerini kullandı.

“PAZAR GÜNÜNE ÇOK ÇALIŞMAMIZ LAZIM”

Sözlerini sürdüren Erdoğan, “Terör örgütleriyle beraber olan bay bay Kemal ve avanesini pazar günü sandığa gömüyor muyuz? Sincan’dan öyle bir ses verin ki yankısı Pazar gününe kadar sürsün.Pazar gününe kadar çok çalışmamız lazım. 14 Mayıs demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun. Balkon konuşmasına hazır mıyız? Öyleyse çok çalışalım. Terör örgütüyle yürüyen bay bay Kemal’e pazar günü dersini vermek gerekiyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Biz Sincan’ı çok seviyoruz. Bu ne muhteşem bir ilgi. Altındağ’dan geldik, Pursaklar’dan aynı şekilde. Birbirinden yarış var. Şimdi geldik Sincan’a 135 bin. Maşallah. Sincan Pazar’a gümbür gümbür gidiyor. Sevgili Ankaralılar, Sincanlılar sizleri en kalbi duygularımla, hasretle muhabbetle selamlıyorum. Bugün Ankara bir başka coşkulu. Biz bu millete hizmetkar olmayalım da ne yapalım? Hamdolsun milletimiz de girdiğimiz her mücadelede bizi destekledi.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir