YERLİ VE MİLLİ PARTİ KURULDU! Genel Başkan Teoman Mutlu duyurdu

Güncel Son Dakika

Yeni Kurulan Yerli ve Milli Parti (YMP) kurucular kurulunda kurt siyasetçi Uğur Aksöz, Sabri Erbakan, akademisyenler ve emekli generaller bulunuyor. Partinin Genel Başkanlığını ise Malatya’nın başarılı iş insanlarından Teoman Mutlu yürütecek.

Resmen kurulan Yerli ve Milli Parti’nin ambleminde mavi kanatlı bir kelebek ve kelebeğin sırtında ise kırmızı renkli Türkiye haritası bulunuyor. Kelebek, kanatlarındaki renkler ile değişme arzusunu ifade ediyor. Genel Merkezleri Ankara’nın kalbi Ata kulenin yanında olan YMP’nin seçim otobüsü ise Türkiye’yi karış karış gezecek. 

YMP NEDEN KURULDU?

Yerli ve Milli Parti kuruluş sebeplerini şöyle açıkladı; Bir parti 21 yıldır seçim kazanıyor. Diğer partilerde 21 yıldır seçim kaybediyor. Yani kazanmak iktidarın hüneri değil, muhalefetin zayıflığıdır.

O halde önce halka güven veren bir muhalefet lazım. İktidar nasılsa gelir. Güven vermekte programı yerli kadrosu milli olmakla mümkündür.

Biz bu yola biz bunun için çıktık

Sucu bucu değiliz. Sadece Bayrak, Vatan, Millet aşkını yüreğinde taşıyan Cumhuriyet, Demokrasi ve Adaletin bekçileriyiz denildi.

YMP Genel Başkanı Teoaman Mutlu, partilerinin kuruluşunu şu sözlerle açıkladı: “Türk siyasetine yerli ve milli bir soluk olmak hedefiyle adım atan “Yerli Ve Milli Parti’nin; Vatanımıza ve yüce Milletimize nice hayırlı hizmetlere vesile olmasını temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir