Yıkılan binada dikkat çeken görüntü, raftaki fincan takımları olduğu gibi kaldı

Güncel Son Dakika

Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin ardından enkazların arasında yıkılan bir apartmanda asılı kalan kırılmayan fincanlar dikkat çekti. İlginç olayla ilgili konuşan bir depremzede, “Bina yıkımları çok ama fincan takımları hiç düşmemiş o sallantıda. Depremde taş taşın üstünde kalmadı ama fincan takımı hiç düşmemiş, öylece duruyor orada” dedi.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki iki depremin ardından binlerce bina enkaz haline dönüştü. Dulkadiroğlu İlçesi İsmet Paşa Mahallesi Trabzon Bulvarı üzerinde bulunan birçok bina yıkıldı.

Yıkılan binada dikkat çeken görüntü, raftaki fincan takımları olduğu gibi kaldı

YIKILAN BİNADAN GERİYE RAFTAKİ FİNCAN TAKIMI KALDI

Yıkılmayan binanın dış duvarının, bitişikteki yıkılan binanın iç duvarı olarak kullanıldığı ortaya çıktı. Bitişik inşa edilen iki binadan biri çökünce geriye rafta bulunan fincan takımı kaldı. Depremde zarar görmeyen fincan takımı görenleri hayrete düşürdü.

Yıkılan binada dikkat çeken görüntü, raftaki fincan takımları olduğu gibi kaldı

“DEPREMDE TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ KALMADI AMA…”

Bölgede yaşayan depremzede Nazmi Güleç, yaşanan ilginç durum hakkında, “Depremde ben bir kütürtü ve sallantıyla uyandım, yataktan kalkamadım. Karşı apartmanda eşim, kızım ve torunum aynı evde kalıyordu, hepsi vefat etti. Bu deprem çok büyüktü. Bu depremde taş taşın üstünde kalmadı, çok büyük bir depremdi. Bina yıkımları çok ama fincan takımları hiç düşmemiş o sallantıda. Depremde taş taşın üstünde kalmadı ama fincan takımı hiç düşmemiş, öylece duruyor orada” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir